zpět

Rozhovor: Slezská noc - Roman Izzi Izaiáš - DOGA

 

První ročník festivalu Slezská noc se uskuteční v Třinci ve Vendryni 28.–29. června. Na pár otázek ohledně tohoto festivalu a zároveň dvacátého pátého výročí kapely Doga odpovídal Roman Izzi Izaiáš.

 

Kdy a kdo vlastně přišel s myšlenkou uspořádat v Třinci ve Vendryni festival "Slezská noc", tam kde před dvaceti lety začínal jeden z nejstarších legendárních festivalů „Noc plná hvězd“?
Nastala doba, kdy jsme se rozhodli dvacátým ročníkem uzavřít Noc plnou hvězd. A jelikož by nám to po dvaceti letech chybělo, rozhodli jsme se s Petrem Šiškou u pivka, že se vrátíme na místo činu, kde to před léty všechno vzniklo a uděláme menší pohodový fesťáček napříč žánry.


Dá se tedy "Slezská noc" chápat jako určité pokračování "Noci plné hvězd", nebo chcete začít úplně znova od začátku?
Slezská noc není pokračování Noci plné hvězd. Pokračovat v menším stylu by nebylo k tomu festivalu fér. Festival měl svůj začátek, vrcholy a pády a myslím, že jsme se s ním po dvaceti letech důstojně rozloučili.


Program prvního ročníku festivalu je již tedy definitivně uzavřen? Prozraď alespoň ty nejdůležitější jména kapel těm, co neměli ještě možnost do programu festivalu nahlédnout.
Je to v podstatě Česko-slovensko-polský festival, k čemuž přispěla i poloha festivalu. Mimo jiné vystoupí Iné kafe, Zle psy (Andrzej Nowak, kytarista TSA), Doga, Kreyson, Rybičky 48, Dymytry, Legendy se vrací, Charlie Straight a z těch novějších Gabriela Gunčíková, Markéta Konvičková, Daniel Mrózek a další.


Taky patřím k těm návštěvníkům, kteří si pamatují hrát Dogu před dvaceti lety ve Vendryni v křivácích "Svatou inkvizici". Jak vzpomínáš dnes na tuto dobu a vrátil by ses někdy rád do těchto časů?
Ta doba měla své kouzlo a rád na ni vzpomínám. Ale bohužel dvacet let je za námi a všechno je tak trochu jinak. Bylo pro nás velkou ctí s tím festivalem prožít celých dvacet let.


V březnu a dubnu jste s kapelou Doga na turné k výročí 25 let kapely. To je docela vhodná doba, kdy mohly zaznít naživo třeba i skladby z vašeho debutu, případně doby ještě před ním. Hráli jste něco z těch starších věcí, nebo jste se věnovali jen současné tvorbě?
Oficiální turné k 25 letům výročí pomalu končí, ale my pojedeme tento program celý rok, což je cca 80 koncertů včetně festivalů a hrajeme průřez všemi osmi deskami. Takže jsme se vrátili až po náš debut.


Jak to vypadá prozatím na vašich koncertech s návštěvností, ať už tohoto turné nebo dalších akcí? Zjišťujete tam dlouhodoběji nějaký propad, co se týče fans nebo se to drží průměrně na stejném počtu jako dřív?
Zatím žádný zásadní propad nezjišťujeme, spíše naopak. Ale samozřejmě jsou místa s lepší a na druhé straně místa s horší návštěvností.


V březnu taky vyšlo dvd k 25 letů Dogy, co na něm všechno budou moci fanoušci najít?
Naše nové DVD k výročí 25 let rock´n´rollu obsahuje i audio CD. Je na něm třináct věcí a je to záznam z posledního ročníku Noci plné hvězd. Zatím se výborně prodává, jsme v ČR v prodejnosti všech nosičů na 40. místě IFPI.


Co tedy bude dál, až odjedete výše zmíněné turné? Budete pracovat na další desce?
Jak jsem už bylo řečeno v předešlé otázce, budeme koncertovat celý rok a průběžně budeme chystat materiál k novému CD, které, když se bude dařit, vyjde příští rok.


Hráli jste už jako předkapela s řadou zahraničních hvězd. Je nějaká kapela, s kterou by sis chtěl na jednom pódiu ještě zahrát?
Hráli jsme před mnoha zahraničními hvězdami, např. MOTÖRHEAD, MANOWAR, U.D.O., NAZARETH, SLADE, SKID ROW a chystáme se na Topfest, kde budeme hrát ve stejný den jako IRON MAIDEN. Takže naše přání jsou po téhle stránce splněna.

zdroj: hardmusicbase.cz

 

 


 ----------------------------------------------------

 

Miniaplikace ----------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

metalshop.jpgsting.jpgomega.jpgshock.jpgmartom.jpghns.jpgfajn.jpg

 

Novinky | Články | Koncerty | Diskografie | Historie | Galerie | Videa | Download | Kontakty | Dogashop | Fanklub | Kecárna |  
 

DOGAMUSIC | Všechna práva vyhrazena. Kontakt: koncerty@dogamusic.cz

  © PS Media s.r.o.  powered by redakce-online.cz