zpět

Jak DOGA píská, tak chlapi tančí ...

 

Karvinsko-pražská formace DOGA se pohybuje na naší rockové scéně už 14 let. Před několika týdny jim vyšlo páté řadové album s názvem „Když chlapi tančí“. Neúnavný, pohodový a vždy usměvavý frontman Roman „Izzi“ Izaiáš si udělal čas před koncertem ve Valašských Příkazech (okr.Zlín) na rozhovor nejen o novém albu.

 

Zrovna vám, Izzi, vyšlo nové CD… co od něj mohou posluchači očekávat?

Na albu je 12 věcí a jako bonus je přidána skladba z první desky „Nejsi nevinná“ ve verzi 2003. Pak je tam ještě další bonusovka - klip „Holka samosexuál“ s porno herečkou Paulou Wild, který neběžel v žádné televizi a do dneška ho nechtějí nikde pustit, což mi je divný, protože na tom klipu nic není, že jo…

To je pravda. Díval sem se na něj a hledal nějakou jakože sprostačinku, ale nic takové tam není.

To víš, že není. Budeme v dohledné době na televizní stanici O, ale ani tam to zřejmě nepustí.. Máme nový klip na píseň „Poletuju“ a nabídli jsme jim, že k tomu dodáme i „Holku samosexuál“, ale oni sdělili, že do 22. hodiny to pouštět nebudou.

Na vašem webu lze objednat CD včetně bonusu s klipy. Znamená to, že fanoušek, který si CD koupí v obchodě, již bonus nedostane?

Ano, je to tak. Kdo si na webu objedná CD nebo jiné věci, dostane disk s 8 klipy jako bonus. V obchodě tato možnost nebude.

Křest vaší novinky „Když chlapi tančí“ se konal 31.8. v Kuřimi. Kdo vám ji křtil a kolik se tam sešlo lidí?

Kmotry byli Petr Šiška z Petardy a Big Boss z Root. Atmosféra byla vynikající, sešlo se tam asi 2000 lidí. Fotky z tohoto křtu najdete na našem oficiálním webu.

V říjnu vyrážíte na turné společně s Kabát a Škwor. Jak se na tu šňůru připravujete a jak se vám zamlouvalo turné s Kabátem před pár lety, kdy jste hráli pro vyprodané haly?

Na turné se těšíme moc, protože nás uvidí zase kolem 80 000 lidí. Na Kabát chodí široké spektrum návštěvníků, my budeme hrát půl hodiny (asi 8 písní), takže řešíme, co vybrat za skladby. Zatím to vypadá na 3 nové skladby a zbytek budou tvořit starší věci.

Máte za sebou hodně koncertů. Uvažujete o nějakém live CD?

Neuvažujeme, vzhledem k cenám cd a přesyceném trhu…

Co říkáš na vstup ČR do EU? Dotkne se to nějak výrazně české rockové muziky?

Vyhraněný názor na to nemám, ale myslím si, že se to nejvíce dotkne zase obyčejných lidí.

Co spojení DOGA a internet? Jde to k sobě?

Já jsem na internet přišel tak před rokem a půl. Dříve sem to znal jen z doslechu. Pak jsem si koupil PC, které jsem nejdříve různě převážel, ale to bylo namáhavé, tak jsem ho prodal a koupil si notebook. Jinak internet je skvělá věc, hodně ho používám.

Vzpomeneš si, kdy ses nechal poprvé potetovat a kde to bylo?

Jé, tak to bylo nějak po „revoluci“ u Francise. Mám potetovaná obě ramena a celé záda, takže to mám propojené, ale to nebudeme rozebírat.

Zajímal by mě tvůj názor na kampaň Kopírování zabíjí hudbu…

CD se vypalují a budou vypalovat, protože dát 500,-Kč za album české kapely je moc. Já mám tu výhodu, že většinu CD dostanu od firmy. Naposledy jsem si koupil Marilyn Manson za 500,-Kč. Jinak ta cédéčka by měla stát tak kolem 250,-Kč. Já jsem se domluvil na firmě, že naše bude tolik stát i v obchodech.

Kterou skladbu z nového alba považuješ za největší ¨“rádiovku“? Skládali jste ji s tím, aby se shodovala s formátem komerčních rádií?

Asi skladbu „Camaro“ – text napsal Fanánek. Jak on to umí, tak je to v duchu Mexika.

Víte, kolik kusů LP „Jsem trochu divnej“ se prodalo?

Asi 3000 ks, což je docela slušné, i když já jsem na firmě prosazoval, aby album stálo do 300,-Kč a nakonec se stejně prodávalo za 440,-Kč.

Když už jsme u toho: Jsi trochu divnej…?

Jasně, jako každý z nás, jinak bychom tady spolu neseděli, že jo? (smích)

Jak se díváš na dnešní podobu Tőrru? Proběhl tvůj odchod v pohodě?

Proběhlo to v pohodě. S Vlastou jsme si vyříkali různé věci, prožili jsme spolu skvělých 6 let, ale radši se k tomu nebudu více vyjadřovat.

Kde čerpáš nápady na texty?

Přichází to tak nějak samo. Nějaké texty napíší Petr Šiška, Fanánek, Jarek Nohavica (kterým jsem hodně ovlivněn) nebo Aleš Brichta. To jsou skvělí textaři.

Na kterém českém fesťáku se cítíte nejlépe? Co se týká technické a organizační stránky…?

Tak to je jednoznačné. Určitě na Noci plné hvězd, kde taky organizujeme různé technické záležitosti.

Jak jste se dostali ke hraní před Manowar?

Oslovil nás Pragokoncert, kterým tímto ještě jednou děkujeme. Manowar není sice kapela, kterou poslouchám, ale je to legenda a na oba koncerty se sjelo hodně fanoušků.

V jednom článku o DOZE si pisatel nedokázal odpovědět na otázku, zda máš pod tvou koncertní stříbrnou suknicí ještě něco oblečeného?

Nemám nic, jsem naostro! (smích)

Platí pro tebe stále – Nikdy se nebudu…?

Platí, tedy prozatím, ale nevím jak dlouho…(smích)

Diskografie:

Doga
No a co?
Já se na to…
Jsem trochu divnej
Když chlapi tančí

zdroj: whiplash

 

 


 ----------------------------------------------------

 

Miniaplikace ----------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

metalshop.jpgsting.jpgomega.jpgshock.jpgmartom.jpghns.jpgfajn.jpg

 

Novinky | Články | Koncerty | Diskografie | Historie | Galerie | Videa | Download | Kontakty | Dogashop | Fanklub | Kecárna |  
 

DOGAMUSIC | Všechna práva vyhrazena. Kontakt: koncerty@dogamusic.cz

  © PS Media s.r.o.  powered by redakce-online.cz